Obliba exotických dovolených v posledních letech stoupla, s čímž pochopitelně souvisí touha lidí po dobrodružství. Společnost se velmi pravděpodobně posunula od poklidných dovolených u moře k daleko záživnějším a zábavnějším dovoleným, které jsou proložené adrenalinovými sporty a dobrodružstvím. Tím však nepopíráme, že se mezi našimi čtenáři nachází někdo, kdo raději v poklidu hotelu relaxuje.

Vyzkoušejte něco neobvyklého

Zejména mladí lidé touží po tom, zažít na své dovolené něco neobvyklého. Po celém roce tvrdé a neúnavné práce plné stresu chtějí konečně vypnout a zažít něco, na co do smrti nezapomenou. Tomuto účelu nejlépe poslouží velmi neobvyklé sporty. Můžete tak vyrazit například do Alp pokořit nějaký menší vrchol či vyhledat divokou řeku a tu na vratkém člunu spolu se svými kamarády pokořit. Fantazií se meze nekladou a je proto pouze na vás, jaký sport si vyberete.

Slyšeli jste o adrenalinových sportech

V celé společnosti jsou zdaleka nejoblíbenější adrenalinové sporty, mezi které bychom zařadit například jízdu na u-rampě či jízdu v motokárách. Mezi ty nejlepší však patří jetsurfing v zahraničí. Že jste o tomto sportu nikdy neslyšeli? Jedná se o klasické surfovací prkno s integrovaným motorem schopným vyvinout značnou rychlost. Díky tomu se můžete skrz vlny řítit rychlostí přesahující 40 kilometrů za hodinu, což už je opravdu veliký zážitek.

Rozhodně nezapomínejte na pojištění

Ať už budete provozovat jetsurfing v zahraničí anebo freediving na dovolené, rozhodně byste neměli podceňovat pojištění. Tyto dva sporty se spolu s jinými řadí do skupiny těch nebezpečnějších, čemuž pochopitelně odpovídají i rizika, která jsou někdy značná. Pokud si však sjednáte odpovídající a kvalitní pojištění, neměli byste se ničeho bát. Koneckonců extrémní a adrenalinové sporty provozujeme proto, abychom se oprostili od reality, k čemuž trochu strachu neodmyslitelně patří.

Jestliže se rozhodnete pro adrenalinovou dovolenou, rozhodně nezapomeňte na odpovídající pojištění. Nespoléhejte se na štěstí a buďte připraveni na jakoukoliv situaci.