Pokud přemýšlíte nad tím, kam na dovolenou k moři, vydejte se do Chorvatska. A jestli patříte mezi zastánce klidu a pohody, pak je správnou volbou poklidné městečko Igrane.

Igrane je malebná rybářská vesnice a zároveň malé turistické středisko, které se nachází na Makarské riviéře, nedaleko Podgory a Makarské. Harmonický celek celé osady spoluvytvářejí obnovené starobylé domky a nová a moderní výstavba. Je to místo, které je vyhledávané především rodinami s dětmi.

Co nabízí Igrane?

Ubytování chorvatsko se nabízí v některém ze soukromých apartmánů, z nichž většina je umístěna nedaleko pláží. Další možností je pak hotel. Širokou nabídku naleznete na web ubytovanivchorvatsku.cz.

Pro kotvení malých jachet je určený přístav, v němž naleznete vlnolam. Pokud patříte mezi vyznavače vodních sportů, rozhodně využijete některé z nabídek sportovních zařízení. Užívat si můžete také aktivity na souši. Patří mezi ně minigolf, jízda na kole či jogging. Na své si přijdou i milovníci historie. Pokud se vydáte nad vesnici, v prastarých olivových hájích se ukrývá kostelík sv. Mihovila, který zde byl postaven již v 11. století a v oblasti Makarské riviéry se jedná o jednu z nejstarších středověkých památek.

Během letních měsíců můžete ve vesničce zažít vystoupení folklórních souborů a pěveckých skupin, která se zde konají a mezi velmi oblíbené akce patří i rybářské večery.

Pokud se vydáte k moři, můžete zde strávit příjemný čas na upravených oblázkových i písčitých plážích, které jsou vhodné i pro rodiny s malými dětmi.

Co se stravování týká, můžete navštívit některou z místních restaurací, které nabízejí skvělé speciality. Nachází se zde i obchody a tržnice, v níž si zakoupíte nejen ryby a mořské plod, ale také čerstvé ovoce, zeleninu a pečivo.

Jestliže zatoužíte po zábavě nebo nočním životě, můžete se vydat do nedaleké Makarské, Bašky Vody nebo Brely.