Máte pocit, že vám žádný outfit, který ráno vznikne, nesluší? Necítíte se ve zvoleném oblečení dostatečně sebevědomě? Připadáte si ve všem tlustě? Důvodem je možná to, že dostatečně nekombinujete kousky ve svém šatníku nebo že necílíte na to, aby vaše postava vypadala jako přesýpací hodiny. Figura přesýpacích hodin je to, na co stylisté sází. Tento stylistický trik spočívá v tom, že se zvýrazní pas, díky čemuž se podtrhnou typické ženské rysy, kterými se můžete jen chlubit, a naopak se odpoutá pozornost od vašich nedokonalostí. Jenže jak takové postavy dosáhnout?

Vsaďte na pásky

Tím největším pomocníkem při sestavování outfitů budou kožené pásky nebo cokoliv, co jako pásek může posloužit. Abyste vytvořili postavu přesýpacích hodin, musíte zúžit pas. A takový pásek jako módní doplněk nejen, že posune outfit na vyšší úroveň, ale také zvýrazní přesně tu část těla, jakou zvýraznit chcete.

Domnívat se, že pásky patří jenom k takovému oblečení, jaké má v pase poutka na opasek, je mylné. Zpestřit jím můžete také saka, košile nebo například dlouhé šaty. A ne, opravdu nemusí být předchystaná poutka na tomto kousku.

Zvolte vhodné střihy

Pokud nevlastníte pásek, můžete vsadit pouze na vhodné střihy. Existují totiž takové, které zvýrazňují pas, respektive ho viditelně oddělují od zbytku těla. Mluvíme například o šatech s takzvanou „áčkovou” sukní, kdy je sukně bohatší a vrchní část naopak působivě upnutá.

„Áčkové” existují také sukně. Je však zapotřebí, abychom je kombinovali s upnutou halenkou, respektive s upnutým vrchním dílem. Jen tak bude tento efekt, který vyžadujeme dokončen.

V každém věku

Ať už zvolíte tu nebo druhou možnost, pamatovat na tento efekt byste měli v každém věku. Vždycky totiž pomůže zvýraznit ženské křivky, a naopak zahalíte nedokonalosti.