Už jste si zase objednali kalhoty, které jsou malé? Víte, jak přesně změřit postavu? Zkuste těchto pár rad a uvidíte, že s příští objednávkou budete spokojeni.

Pro správné měření použijte krejčovský metr – lze sehnat v galanterii do 30 Kč. Tím zajistíte přesné měření postavy. Vždy měřte pouze na nahé pokožce, jen takhle provedete co nejpřesnější měření.

Hrudník nebo poprsí

Toto měření se používá, pokud chceme kupovat topy, tuniky a šaty. Umístěte jeden konec metru na nejširší část poprsí a omotejte jej kolem těla tak, abyste získala správnou míru, a metr udržujte rovnoběžně s podlahou.

Podprsenky

Málokterá žena si umí dobře vybrat podprsenku. Jak jste na tom vy? Umístěte metr přímo pod vaše poprsí, rovnoběžně se zemí. Dýchejte přitom normálně a měřte až po vydechnutí. Naměřenou velikost zaokrouhlete na nejbližší sudé číslo. Tohle je považováno za nejmodernější a nejúčinnější způsob, jak změřit vhodnou velikost podprsenky.

Pas

Některý dámský textil je vyroben tak, že k jeho měření se používá měření “přirozeného pasu”. Najděte nejužší část pasu, která se nachází nad vaším břichem a pod hrudním košem. Nicméně nezapomínejte na to, že jsou i takové oděvy, jež jsou určeny pro měření “nízkého” pasu – tam, kde vám začínají kalhoty.

Boky

Toto měření se používá pro měření kalhoty a někdy i pro šaty. Postavte se rovně a změřte nejsilnější část boků. Ujistěte se, že měřené místo je nad vašimi hýžděmi. Pro přesné měření požádejte o pomoc někoho z rodiny, přátel a pokud měříte sami, využijte zrcadla k tomu, abyste se ujistili, že držíte metr rovnoběžně se zemí.

Článek jsme věnovali měření dámských oděvů, nicméně pánský textil, ba dokonce i ten dětský textil se měří stejným způsobem jako u žen. U pánských oděvů se měří zvlášť ještě krk.

Každý výrobce oděvů má své číslování, a tak se stává, že v jednom obchodě je vám tričko dobré a v tom druhém velké nebo naopak. Proto vždy nejdříve hledejte velikostní tabulku daného výrobce. Příjemné nákupy!