Ptáci zpívají, sluníčko hřeje a my svůj vůz připravujeme na jarní sezonu. Než vyjedete na svůj první letošní jarní výlet nebo návštěvu známých na druhé straně republiky, zkontrolujte své vozidlo po několika stránkách. Přece jenom zimní měsíce byly pro vozidlo trochu náročné. Kola musela denně čelit mnoha nástrahám. Mohlo se stát, že tlumiče do auta či jiné autodíly začaly jistým způsobem protestovat. Kontrolou se vyhnete nepříjemnostem v podobě nehod.

Tlumiče zkontrolujte ze všeho nejdříve

Automobil je stroj a pouze pokud veškeré jeho díly správně fungují, může vozidlo bezpečně jezdit. A jedním takovým veledůležitým prvkem jsou tlumič BMW či jiné značky, které zmiňovanou bezpečnost jenom znásobují. Nečekejte, až se vám vůz bude v zatáčkách špatně ovládat. Tlumiče si raději nechte zkontrolovat zkušenými profesionály a vyhněte se tím nemilým překvapením či nadskakováním vozu.

Pneumatiky jsou druhé v pořadí

Nejen tlumiče do auta stojí za kontrolu před jarní sezonou. Dalším bodem na seznamu jsou pneumatiky celkově, které během prosince, ledna a února denně čelily posypové soli a dalším pomyslným nepřátelům.

Obutí se zpravidla kontroluje aspoň pohledem, aby se odhalilo případné poškození od výmolu. Také se tím hezky přesvědčíte o stavu vzorku pneumatik.

Jak je na tom podvozek?

Alespoň zběžně zkontrolujte také podvozek, který (stejně jako zmiňované autodíly) v zimě pořádně trpěl. V ideálním případě si nechte podvozek společně s brzdovou soustavou zkontrolovat v servisu, kde si projdou jednu hadičku vedle druhé. Budete mít alespoň jistotu toho, že jste sami nic nepodcenili.

Podvozek obecně může být v opravdu špatném stavu. Zničit se mohou různé plasty zespodu karoserie, ale také zmiňované tlumiče, které zde sídlí. O těch už ale byl řeč samostatně, jelikož jsou nadmíru důležitou součástí této části vozu.