Kondom je jedním z druhů antikoncepce, zná ho prakticky každý a dnes je možné si jej koupit prakticky kdekoliv. Koupíte je v trafikách, automatech, na benzínkách, v supermarketech, obchodech a podobně. Není problém je koupit, dnes už se lidé nestydí za koupi kondomu.
Známá ochrana
Kondomy pomáhají chránit nejen před nechtěným těhotenstvím, ale brání také v řadě pohlavně přenosných chorob. Právě kondom by tak neměl chybět v „povinné“ výbavě každého muže. Někdy totiž takový malý kousek latexu umí ochránit před nepříjemnými nemocemi, někdy umí zachránit i před nevyléčitelnou nemocí.. Přinášíme vám pár informací, které o kondomech možná nevíte.
Kondom? Pouze na předpis
Dříve tomu tak skutečně mohlo být. Byly doby, kdy se kondomy předepisovaly jen a pouze pro muže a to proto, aby se chránili před pohlavně přenosnými chorobami, které mohli získat od prostitutek.
Vyráběny z ovčích střívek
Než se dostali kondomy k nám v podobě, jaké je známe, prošli si trnitou cestou. Existuje recept z roku 1824, který popsal výrobu kondomu ze slepého střeva ovcí. Díky bohu za ten náš latexový…
První záznamy o kondomech
První záznamy o používání kondomu jsou staré dvanáct až patnáct tisíc let. Objevili se jeskynní malby ve Francii. Tam figuroval muž, který využívá něco, co připomíná kondom.
Materiál kůže nebo hedvábí
Než se přistoupilo k využívání latexu, vyzkoušela se řada jiných materiálů. Dříve se využívala například kůže nebo hedvábí.
Další využití
Během posledních dvou světových válek se nepoužívaly kondomy jen k ochraně před nechtěným těhotenstvím a pohlavními chorobami. Vojáci je užívali k ochraně pušek, aby do nich nenatekla voda a neznehodnotila je.
Nejpoužívanější forma antikoncepce
Ano, kondomy jsou nejvíc využívanou formou antikoncepce na celém světě. A víte, kolik se jich třeba spotřebuje za jeden rok? je to až neuvěřitelných pět miliard kusů. To už je úctyhodné číslo.