Valentýn je sice svátek zamilovaných, ale ruku na srdce, ve výběrech dárku nejsou muži většinou moc kreativní. Přitom většina žen je doslova milovnice bot, což naznačuje, že koupit své partnerce boty, není zas tak špatný nápad. Nejste si jisti, jaké boty své partnerce pořídit? Pak inspiraci hledejte v jejím botníku, zejména se zaměřte na převažující barvy bot, typ bot a nakonec velikost. V tomto článku máme pro vás tip na 3 druhy bot, jejichž výběrem rozhodně nic nezkazíte:

  1. Dámské polokozačky

Dámské polokozačky jsou mezi ženami velice populární a je téměř jisté, že se v tomto segmentu nemůžete splést. V podstatě je to něco mezi kotníkovou botou a kozačkou. A právě styl kozačky, doplněný pohodlným obouváním díky nižší výšce, dělá z tohoto sortimentu doslova terno. Doplňme jen, že dámské polokozačky se vyrábí s podpatkem, na platformě i s rovnou podrážkou, nemluvě o široké škále barev a použitých materiálů.

  1. Dámské boty slip on

Velice zajímavým druhem obuvi jsou bezesporu také dámské boty slip on. Jejich největší předností je absence tkaniček, podobně jako u pánských mokasín. Díky použití kvalitních materiálů jsou vhodné zejména na jaro a podzim, zatímco v létě by v nich mohlo být nepříjemné teplo. Chcete-li své partnerce dopřát trochu toho rozmazlovaní, pak právě úsporu času od šněrování tkaniček jistě velice ocení.

  1. Dámské kožené espadrilky

Jak jsme uvedli výše, dámské boty slip on nejsou příliš vhodné na léto, u espadrilek je to přesně naopak. Dámské kožené espadrilky, což v katalánštině znamená trávu, neboť právě z ní se původně vyráběly již ve 14. století, jsou ideálním alternativou k žabkám či sandálům. Vysloveně letní boty stvořeny pro ženy, které i přes teplé počasí nerady chodí na boso.

Jak vidíte, ukázali jsme si zde pár druhů bot, které mají ženy rády. Samozřejmě že mají rády i jiné druhy bot, zvlášť ty, ve kterých se cítí krásně, ale jejich nákup nechte na nich. Naopak dopřejte svým výběrem pohodlí a dejte jim tak najevo, jak moc si jich vážíte. Určitě tím neprohloupíte a uděláte své ženě radost.