Podařilo se vám získat řidičský průkaz na motorku? Skvělé! Ovšem stejně jako v případě získání řidičského průkazu na osobní automobil, i v tomto případě platí, že než nabydete dostatečné množství zkušeností, musíte si dát pozor na začátečnické chyby. Abyste anulovali jejich výskyt, pojďme si říct několik nejzásadnějších a nejčastěji dělaných.

Jízda ve špatném oblečení

Domnívat se, že na motorku můžete usednout prakticky v čemkoliv je mylné. Oblečení na motorku musí dokonale padnout, musí být komfortní a pohybově přizpůsobivé, zároveň se musí jednat o odolné kousky, které nezastraší nepřízeň počasí. V posledních letech se volí spíše kožené moto oblečení, ale někomu je pohodlnější textilní bunda nebo kalhoty, které jsou zkrátka a dobře více přizpůsobivé.

Součástí moto oblečení nejsou pouze bundy nebo kalhoty, případně kombinéza, ale také moto rukavice, boty na motorku a samozřejmě další podobné příslušenství, které svým způsobem zvýší rizikovost jízdy na motorce.

Křečovitý styl na motorce je velmi riskantní

Vedle postrádání správného oblečení a vybavení celkově musíme zmínit i příliš křečovité tělo. Tento jev je poměrně častý (zejména v případě motorkářů, kteří skutečně teprve dostali řidičský průkaz do rukou). Nejsou si totiž jízdou jistí, jejich styl je velmi křečovitý z důvodu nedostatku zkušeností. Paradoxně je to skutečně věc, která na silnicích může být velmi riskantní a která zvyšuje pravděpodobnost nehodovosti.

Proto předtím, než vyjedete na silnici si stroj osahejte někde mimo frekventovanou silnici. Zjistěte, jaké je to souznít nejen s vozovkou, ale především s chováním motorky. A teprve poté zajeďte do rychlejšího provozu.

Pozor na příliš vysoké sebevědomí

V současné době velmi častá věc, která však velkou měrou přispívá k vysoké nehodovosti na silničních komunikacích a netýká se jen motorek, ale také jízdy v osobních automobilech. Mluvíme o příliš vysokém sebevědomí, které vede k nulové disciplíně a také nulovému sebeovládání.