Bezpečnost práce na pracovišti podpoří pracovní prostředky a pomůcky, mezi něž patří i pracovní rukavice, bez nichž se neobejde celá řada povolání. Nejčastěji se objevují ve strojírenských oborech a v zemědělství, ale setkat se s nimi můžeme i v průmyslu chemickém, dopravním či elektrotechnickém. Vzhledem k různým nárokům na bezpečnost práce nalezneme v nabídce také celou řadu různých modelů, které jsou vyrobeny z různých druhů materiálů, jež mají různou odolnost.

Na koho se obrátit?

Nejen na prodej rukavic, ale i dalšího pracovního sortimentu se specializuje e-shop rukavnicovnik.cz. Vzhledem k tomu, že se neustále rozšiřuje škála pracovních podmínek, je potřeba také velký výběr prcovních rukavic. Vybírat si můžete z velmi pestré nabídky. Všechny typy splňují potřebné a stanovené normy.

  • Rukavice textilní s povrstvením

Povrstvení je prováděno různou povrchovou úpravou. Jsou vhodné do prostředí vlhkého a olejnatého. Pohodlí při nošení a prodyšnost zaručí vnitřní vrstva, která se vyrábí z bavlny či nylonu.

  • Rukavice montérské

Jsou vhodné jak pro řemeslníky, tak i živnostníky a montéry. Používají je především strojaři, elektrikáři, automechanici či truhláři. Na výrobu se používají kvalitní druhy materiálů, které jsou zárukou nejen kvality, ale také dlouhé životnosti.

  • Rukavice kombinované s kůží

Tyto modely ochrání ruce před třískami, ocelovými otřepy, ale i třeba před ostrými hranami. V nabídce naleznete také varianty vhodné pro zimní období.

  • Rukavice neprořezné

Pro výrobu se využívají různé druhy materiálů, které závisejí na činnosti, pro níž jsou rukavice určené. Pro práci s kovy je to nejčastěji kůže, která má vlastnosti protipořezové a velkou abrazivní odolnost. Řemeslníci a skláři dávají přednost nepořezovým rukavicím povrstveným.

  • Rukavice kožené

Patří mezi nejvíce univerzální druhy. Lze je využít ve strojírenské kovovýrobě, pro práci ve skladu, na stavbě nebo při zpracování a opracovávání dřeva.

  • Rukavice gumové a latexové

Ideální jak pro úklid, tak i do podmínek mechanicky či chemicky agresivních.