V létě je to poměrně jednoduché, brzy vychází slunce a není problém vstávat už v šest nebo v sedm. Navíc, otevřete okno, venku svítí slunce, je hezky teplo. Stačí natáhnout kalhoty, tričko a už míříte ven. V zimě je to horší, ranní vstávání je problém. Nechce se vám z postele, venku navíc slunce nesvítí, rozednívá se později a vstávat v šest nebo v sedm musíte jen na zazvonění budíku a ještě to není úplně košér.

Nastavte si svůj režim

Mohou vám pomoci nějaké drobnosti, které vám níže poradíme, ale jednoduše musíte chtít. Nastavit si hlavu a tělo tak, že prostě musíte vstávat. Když máte doma pejska, pak musíte vstát a vyvenčit jej, když si domluvíte schůzku na ráno, také musíte vstávat, protože vás čekají povinnosti. Prostě to chce nějakou motivaci.

Svůj rytmus

Vstávejte v plus mínus stejnou hodinu den co den. Potřebujete vstávat v 7:00? Pak žádné známé posouvání budíku o pět, deset, patnáct minut. Nutno podotknout, že musíte chodit také pravidelně spát. Protože jedině tak se vám nebude chtít přes den spát, nebudete unavení. Dodržujte osm hodin spánku, což je pro tělo optimální (potřebujete-li víc, spěte víc) a díky pravidelnosti si tělo navykne na určitý systém. Následně se vám bude vstávat a chodit spát lépe.

Oblíbená melodie

Takový osobní malý trik, jako budík mám svou oblíbenou melodii. Žádnou rychlou nebo taneční pecku, ale pěkně klidnou muziku, která mě probudí. Nechávám jí hrát povětšinou celou a mezitím se protáhnu a trochu proberu.

Den začněte snídaní

Doplnit energie musíte! Vždyť jste právě absolvovali osm a více hodin bez jídla nebo pití. Spousta lidí začíná den sklenicí vody s citronem, což určitě není špatné. Na snídani poté volte celozrnné pečivo, ovesné kaše, musli, šunku, sýr, vejce a podobně. Uvařte si dobrý zelený čaj nebo kávu, dopřejte si sklenici vody a pokud jdete do práce, nezapomeňte na svačinu v podobě ovoce!