Naše sexualita hraje v životě velmi důležitou roli a je prokázáno že sexuálně aktivní lidé s pravidelným stykem jsou v životě šťastnější a spokojenější. U mužů je sexuální spokojenost podmíněna zejména erekcí. Když je erekce pevná a kvalitní, mohou si užívat pohlavní styk. Když je nedostatečná nebo se nedostaví vůbec, styk je nemožný. Stejně jako u různých tělesných nemocí, tak i u erektilní dysfunkce je nejdůležitější prevence, tedy dělat vše proto, abyste si udrželi kvalitní erekci až do pozdního věku.

Jaká prevence je důležitá?

Na erekci má velký vliv životní styl. Zjistilo se, že erektilní dysfunkce častěji postihuje obézní muže. Ucpané cévy hůře zásobují penis krví. Základem je tedy držet si štíhlou linii, ale také zdravě jíst a pravidelně sportovat. Pravidelný pohyb a cvičení vám zajistí lepší prokrvení intimních partií a také více testosteronu. Je důležitý také pravidelně posilovat vaše intimní partie, nejlépe pravidelným stykem nebo masturbací, to zajistí větší zdraví vaší prostaty.

Řešení erektilní dysfunkce

Jakékoliv problémy je vhodné řešit s urologem. Kvalitní lékař vás diskrétně vyslechne, provede vám jednoduchá vyšetřen ultrazvukem a adekvátně vám poradí. U mužů ve středním věku je erektilní dysfunkce častá a nejčastěji se řeší nasazením léků pro podporu erekce. Lékař často předepisuje Viaru, Cialis nebo různá generika. Tyto léky se postarají o snadné dosažení erekce, zajistí její rychlý nástup, zlepší její kvalitu, ale také podpoří výdrž. Mnoho mužů však nemá odvahu chodit za urologem nebo se za svůj problém stydí a tak na internetu hledají alternativy, které nejsou na předpis. Jednou z nejoblíbenějších je Kamagra, jde o léky se stejnou účinnou látkou, ale od indické společnosti Ajanta Pharma. U nás se v lékárnách prodávat nesmějí a tak je jedinou možností nákup online.