Pánské hodinky odrážejí charakter a reprezentují osobnost. Jsou nedílnou součástí vizáže, stylu a určité společenské prestiže. Jde také o skvělý dárek, kterým uděláte radost opravdu každému muži. Pokud hledáte ten správný dárek nebo si chcete pořídit kvalitní kousek, pak se držte určitého postupu.

Účel hodinek

Hlavní je při výběru hodinek účel. S tím souvisí také vzhled hodinek. Můžete vybírat mezi klasickými, luxusními nebo sportovními kousky. Ideální je mít hodinky do práce a pro sportovní aktivity, každé z hodinek mají jinou funkci, jiné přednosti. Ty sportovní třeba mohou měřit tep, mít stopky a spálené kalorie. Budete-li u prodejce, pak myslete na hodinový strojek. Existují s mechanickým strojkem, s quartzovým strojkem a pak jsou digitální hodinky.

Vodotěsnost je důležitá

Zabývejte se také vodotěsností a voděodolností. Slovní spojení water resistant označuje voděodolnost a water proof zase vodotěsnost. I když tato označení lidé často zaměňují, každý pojem znamená něco jiného. Voděodolností se myslí, zda hodinky nepropouští vlhkost nebo jak jsou na tom s deštěm. Vodotěsnost zase znamená, jak jsou hodinky odolné vůči vodě a zda je možno se s nimi koupat.

Vodotěsné hodinky bývají v několika variantách, podle tlaku uvedeném v atmosférách (ATM) nebo hloubce, které se uvádějí v metrech. Znamená to tedy, jestli se můžete s hodinkami koupat nebo potápět. Například mají-li hodinky označení 5 ATM (50m) jsou vhodné pro běžné koupání, ale ne pro potápění. Naproti tomu 10 ATM (100m) je vhodné ke šnorchlování a 20 ATM (200m) je vhodné k potápění.

Sklíčko a řemínek

Sklíčko na hodinkách pomáhá proti poškrábání, otřesy a nárazy. Nejčastěji se využívají plastové, minerální a safírové sklíčko. Řemínek hodinek se nejčastěji vyrábí z hovězí, vepřové nebo telecí kůže. Takové řemínky velmi dlouho vydrží, jsou kvalitní. Nerezová ocel je kvalitní, ovšem pro někoho je problém jejich hmotnost.