Život někdy přináší zajímavé situace, někdy se cítíte dobře, spokojeně a šťastně, jindy zase prožíváte období, které je špatné. Nic se nedaří, máte problémy, necítíte psychickou pohodu a v takovém případě se vám nic nechce. S přáteli sice čas trávíte, ale radovat se ze života vám tolik nejde. Nevidíte smysl života. Proč nemůže všechno fungovat tak, jak vy chcete? Proč se nemůžete mít pořád dobře?

Šťastnější život si zasloužíte

Japonci tvrdí, že všechno, co se jim stává v životě je nějak naprogramováno. Přijmou s pokorou sobě vlastní to, co je dobré a činí je šťastné, ale také s pokorou a klidem přijmou to, co je v životě špatné. Díky tomu špatnému v životě si totiž vážíte to dobré a správné. Jde zajistit šťastnější život? Asi na to patent není, ale můžete vyzkoušet pár tipů, které vám osobně pomohou.

Podívejte se na svůj život

Nejste-li šťastní, pak je to z nějakého určitého důvodu. Problémy v práci, nespokojenost ve vztahu, své sny odsouváte, neděláte si v životě radosti. Podívejte se na svůj život, zjistěte, co vás trápí a chtělo by to změnit a změňte to! Ač to zní jednoduše, někdy jsou ty procesy delší a bolestivější. Ovšem výsledek vždycky stojí za to!

Co nemůžete změnit, přijměte

Zní to jako klišé, ale nač se rozčilovat s tím, že váš kolega byl povýšen a vy ne? Nač se rozčilovat, že musíte platit stále vyšší nájemné, ale jinde bydlet nemůžete? Nač se rozčilovat s tím, že vás opustila partnerka, protože se zamilovala do někoho jiného? Jsou věci, které nezměníte. A zbytečně se jimi trápit a řešit je vám štěstí nepřinese. Přijměte to a soustřeďte se na budoucnost a věci, které změnit můžete.

Obohacujte svůj život

Měl by být stále plný podnětů a věcí, které se snažíte objevovat. Nezapomínejte na vlastní touhy, vždyť nikdy není pozdě na to, začít dělat to, co skutečně chcete. Toužíte odmalička umět jezdit na koni? Proč ne, začněte s tím hned teď! Chcete mít vlastní zahradu, umět hrát na kytaru, psát a podobně? Vše si můžete splnit!