Rekonstrukce interiéru je činnost, u které máte mnoho prostoru pro kreativitu a řešení, která jsou lepší než ty předchozí. Pokud chcete vybudovat moderní interiér, je vhodné zaměřit se také na správný výběr podlahy. Mnoho druhů podlah se pro moderní interiér nehodí. Populárním řešením jsou esteticky vzhledné podlahy, které jsou odolné a nevyžadují žádnou údržbu, zde jsou nejlepší volbou především vinylové a laminátové podlahy.

Vinylové podlahy

Vynilová podlaha je vyrobená z polyvinylchloridu a je skvělou volbou do každého interiéru, zejména kvůli svým vlastnostem. Tato podlaha je velmi odolná, nehořlavá a nepoškrábe se. Na dotyk je velmi příjemná a chůze po ní je tichá. Můžete s ní nahradit i parkety nebo laminát. Nabízí se vám v mnoha provedeních, které dokáží imitovat prakticky jakékoliv jiné podlahy, od dřevěných až po dlažbu, beton a mnoho dalšího. Není potřeba je jakkoliv udržovat a pro čištění stačí použít hadr nebo mop. Tuto podlahu můžete bez výjimky použít ve všech místnostech, od kuchyně až po obývák nebo koupelnu. Vinylové podlahy jsou na trhu už velmi dlouho a současné technologie výroby jsou ještě dokonalejší než dříve. Vzhledem k množství vzorů si můžete podobu podlahy dokonale sladit se zbytkem interiéru. Pokládka této krytiny není těžká, zkrátka se nalepí na současný podklad a pokud není rovný, použije se vyrovnávací směs, která vyrovná nedokonalosti. Pro více informací klikněte zde.

Laminátové podlahy

Laminátová podlaha se stala novým standardem, jde o moderní krytinu, která vypadá velice elegantně a také v sobě snoubí ty nejlepší vlastnosti. Tato podlaha je velmi odolná proti opotřebení i nárazům. Velmi snadno se sestavuje a v interiéru ji můžete mít rychle hotovou. Stejně jako výše zmíněná vinylová podlaha, i laminátová se vám nabízí ve stovkách různých vzorů a provedení. Tuto podlahu můžete použít ve všech místnostech domácnosti a hodí se skvěle i do kanceláří a komerčních prostorů, kde se pohybuje mnoho lidí. Tato podlaha se vyrábí lepením několika vrstev, vrchní vrstva se stará o vzhled a pevnost, střední vrstva o nosnost a spodní o tvarovou stabilitu. Pokud chcete vybírat z kvalitních laminátových podlah, obraťte se na Floor Experts podlahy.