„Zhubnu!“ také jste si toto řekli už několikrát? Přemotivovaní naběhnete na recepci posilovny, koupíte si permanentku, nakoupíte tunu zeleniny, váhu, možná i nějaký ten rotoped domů a cvičíte. Jíte zdravě, sledujete se v zrcadle, ale výsledky nikde? Samozřejmě vás to po čase přestane bavit, sklouznete ke starým zvyklostem, na rotoped se práší, lednička obsahuje uzeniny, salámy a steaky a permanentka do posilovny zbytečně zabírá místo v peněžence.

Správné načasování

Nebudeme vám doporučovat „zaručené“ metody, které za krátký čas udělají hotové zázraky ani koktejly, léky a další přípravky, které slibují hubnutí bez zbytečné námahy. Stačí si jen svůj život správně naplánovat, myslet na vše, co přes den děláte a uvidíte, jak vám i tato, na první pohled drobnost, může pomoci.

Dva problémy

V aktivním pohybu a hubnutí lidem obvykle brání dvě hlavní věci. Nedostatek času a lenost. Nedostatek času můžete do určité míry vyřešit, naplánujete si vše jinak. Ale lenost? S tou moc bojovat nejde, musíte chtít vy sami aktivně cvičit a začít své tělo formovat a účinně hubnout. V obou případech pomůže správné řešení času.

Říká se tomu Time Management a nemusí se používat jen ve vrcholných funkcích. Jednoduše děláte ve správný čas tu správnou věc. Osvojíte si tak návyky, které se vám budou hodit. Musíte být k sobě přísní, jinak to fungovat nebude. Mít pevnou vůli je základ a bez ní to celé nemá smysl.

Všechno splnit

V Time Managementu neexistuje, aby večer nebyl nějaký ten úkol splněný. Nic neodkládat. Z práce také neodejdete, aniž byste nedokončili vše, co máte. A to samé platí také o cvičení, správné stravě nebo při nákupu. A když nesplníte? Automaticky se to přesouvá na další den! Samozřejmě si toho nenaložte mnoho na začátek. Začínejte hezky pozvolna, díky tomu taky nebudete přetížení a celý Time Management bude pro vás jednodušší.