Vydáváte se na dovolenou do Chorvatska? Jde o místo, které je velmi oblíbené a to nejen díky tomu, že je dostupné takřka všemi dopravními prostředky. Krásné pláže, čisté moře, možnost dorozumět se bez větších problémů v tom hraje také roli. Na dovolenou k moři jezdí spousta lidí a volba padá na Chorvatsko také z důvodu dopravy. Tu totiž můžete zvolit podle toho, jak potřebujete, co je pro vás v danou chvíli nejlepší nebo nejpřijatelnější. A užít si moře, pohodu a relax už nebude takový problém.

Jak se dostat na místo určení?

Chorvatsko máme s manželem moc rádi, jezdíme tam na dovolenou rok co rok. Dřív jsme jezdili s přáteli autem, později, když už přišly naše vlastní děti, jsme řešili dopravu sami. Auto zůstalo, protože bez něj jsme si cestu neuměli představit. Pro nás s manželem i pro naše děti to je jediné řešení. Můžeme kdykoliv zastavit, protáhnout se, s manželem za volantem vyměnit, prospat se. Děti mají vzadu prostor samy pro sebe. Zábavu pro ně vždy vymýšlíme – jednou hrajeme hry, jindy zase koukají na notebook, pak si prohlížejí časopisy nebo se baví spolu. Nikoho nerušíme, když děti pokřikují nebo se něčeho dožadují. Autem do chorvatska je pro nás a naše děti přijatelná varianta. A navíc také často podnikáme výlety, takže ideální“ popisuje své rozhodnutí Lenka.

A ubytování? To už roky vybíráme tady – apartmány Chorvatsko. Vždy jsme byli spokojení a našli místo, které nám vyhovovalo. Kvůli klidu, tichu a také kvůli dětem volíme raději apartmány, kde máme svůj prostor, nikomu nevadíme a nikdo také nevadí nám. Osobně mám raději, když dopředu vidím, alespoň na fotkách, kam pojedeme. Vybírat někde jen tak, to mě moc nebere. Mám ráda vše připravené, než vůbec vyjedeme z domu. V tomhle jsem puntičkářka.“ směje se Lenka závěrem.