Žít spokojený a zdravý život je asi snem nejednoho člověka. Někdo se pro to snaží dělat opravdu hodně, jiný si užívá všeho, co život nabízí a nehledí na to, zda to škodí zdraví nebo ne. Aby se neobjevovali nemoci a různé další problémy, je třeba se mít trošku na pozoru a nedělat jen to, co chcete, ale také to, co pro své vlastní zdraví musíte.

Problémy se zdravím

Asi znáte takové ty klasické věci, které negativně ovlivňují lidské zdraví. Například vysoká konzumace alkoholických nápojů, požívání návykových látek, kouření, konzumace spousty sladkostí, jídel ve fast foodu, popíjení sladkých nápojů a podobně. Je toho plná televize, každý druhý článek se na toto téma zaměřuje. Co dál však může škodit zdraví?

Pohybová aktivita

Když sportujete zdravě, pak je to určitě dobře, plus pro vás a vaše zdraví. Problém může nastat ve dvou případech. Když neustále sedíte u televize, válíte se na pohovce a sedíte za počítačem, vaše tělo trpí. Všimněte si, že vaše kondice není úplně to pravé ořechové, snadno se unavíte. Naproti tomu přemotivovaní jedinci, kteří tráví sportem každý den několik hodin a dělají to jen pro svaly a pálení kalorií není také to pravé.

Absence času na sebe

Nejdůležitější vztah? Není to s rodiči, nejlepší kamarádkou, sourozencem nebo partnerem. Je to vztah, ve kterém figurujete vy. Jen vy. Důležitý je vztah, který máte sami se sebou. Myslet na sebe, udělat si radost. Věnujte se proto sami sobě!

Úzkostné myšlenky

Co kdyby…? Co když…? Co bude až…? Jsou to otázky, které vás pronásledují? Přemýšlíte, co bude, když ztratíte práci, když se s vámi rozejde partnerka, když zemře někdo vám blízký? Nedělejte to! Zbytečně škodíte sobě a svému zdraví, protože se velmi rychle mohou objevit úzkostné stavy nebo depresivní poruchy.