Češi na klasické tabákové výrobky nedají dopustit. Mnozí si bez nich nedokáží představit své běžné dny, pro jiné je to alespoň zpříjemnění různých společenských akcí. A to i přes to, že jsou škodlivé nejen pro naše tělo, ale také pro životní prostředí. Po jejich zapálení dochází k uvolňování nežádoucích látek do ovzduší a řada lidí po skončení svého oblíbeného rituálu odhodí zbytek výrobku na zem, což není problém pouze estetický. Na trhu se však již před pár lety objevilo elegantní řešení, se kterým uživatelé uleví svému zdraví i okolí, přesto požitek z této činnosti zůstává stejný.

Řeč je o zařízeních na zahřívání tabáku. K největším oblíbencům v současné době patří například Pulze. Tato moderní alternativa nabízí svým uživatelům kromě nadčasového designu také požitek zcela bez výčitek. A na jakém principu tedy funguje?

Zahřívání místo spalování

Během konzumace klasických výrobků nastává proces hoření a spalování, při kterém se znečišťuje ovzduší a do našeho těla se uvolňují nezdravé látky jako je:

  • Dehet

  • Oxid uhelnatý

Nic z toho však nehrozí v případě užívání Pulze. Do toho se nejprve vloží náplň obsahující tabák a uživatel uvede zařízení do chodu. Následně začne docházet k zahřívání, čímž se postupně uvolňuje nikotin. Uživatelé, kteří na tyto alternativy přecházejí, tak nemusí mít strach z toho, že by se jednalo pouze o placebo. O žádanou chuť nikotinu určitě nepřichází a tyto výrobky lze tedy považovat za adekvátní náhradu klasických produktů. Díky principu jeho uvolňování však zásadně uleví svému organismu, ke kterému jsou výrobky šetrnější.

Už žádný zápach

Toto nejsou zdaleka jediné výhody, které Pulze svým uživatelům přináší. Nehrozí vám také negativní ohlasy od vašeho okolí na nežádoucí zápach a zadýmené místnosti, kdy se z ostatních nedobrovolně stávají pasivní konzumenti. Oproti užívání klasických produktů se nemusíte obávat ani:

  • zbarvování zubů,

  • žloutnutí nehtů

  • či zapáchajícího oblečení.

Změnu tak rozhodně ocení vaši blízcí, tělo i životní prostředí, a to jsou dostatečné důvody k tomu, tuto skvělou alternativu minimálně vyzkoušet.

Autor: Elena Gotfried