Jako každý jiný spotřebič či přístroj, který je v neustálém provozu, tak i notebook vyžaduje občas nějakou opravu. I u drahých a kvalitních notebooků dochází k různým závadám, zvláště kdy jejich majitel využívá jejich nízké hmotnosti, skladnosti a přenositelnosti. Díky těmto vlastnostem se notebooky používají při cestách a při práci v terénu. Jejich další praktickou výhodou je nezávislost na zdroji elektrického proudu díky zabudované baterii.

K jakým závadám dochází nejčastěji?

Těmi nejobvyklejšími závadami je nefunkčnost klávesnice, popřípadě jej jedné nebo několika. Také se často stává, že notebook nereaguje na zapnutí, případně se sice zapne, ale po určité chvíli se zcela sám vypne. Fatální závadou bývá rozbití LCD, která sice neomezuje fungování notebooku, ale snižuje komfort jeho užívání. Viditelnost výsledného obrazu se totiž podstatně zhorší.

Pokud se velmi často otevírá a zavírá víko notebooku, může dojít ke zlomení pantů víka, nebo k prasknutí šasi. Předzvěstí závažnější závady může být přehřívání notebooku nebo hučení, které se začne ozývat během jeho provozu. Oprava notebooku nemusí být vždy nutná, ovšem určitě se vyplatí svěřit notebook odborníkům, kteří příčinu těchto jevů odhalí.

Jiné závady

Jednou z obvyklých závad bývá poškození základní desky. Pokud v takovém případě svěříte svůj notebook servisu, jehož pracovníkům chybí potřebné znalosti a dovednosti, zpravidla vám nabídnou výměnu celé základní desky. Mnohdy je to zbytečné, jelikož stačí vyměnit pouze vadné součástky. A právě tato varianta opravy základní desky je příznačná pro profesionály firmy RG computer. Oprava základní desky u nich vás vyjde mnohem levněji.

Jak předat notebook k opravě?

Větším firmám, jejichž pracovníci používají ke své práci notebooky, se vyplatí uzavřít s firmou RG computer dlouhodobou smlouvu na pravidelný servis notebooku. Mají tak záruku, že jejich notebooky budou spolehlivě sloužit a v případě jakékoliv závady budou ihned opraveny. RG computer se věnuje i běžným zákazníkům, pro které provádí jednorázové opravy notebooků. Opravu si mohou objednat prostřednictvím formuláře „Objednat opravu“, který je k dispozici na firemních webových stránkách. Notebook mohou doručit do speciální stanice pro opravy, kterou RG computer provozuje. Opravený přístroj pak obdrží do 10 dnů poštou na dobírku.