U mužů to nebývá tak, jako u žen. Těm tikají biologické hodiny a v určitém věku už je problém s otěhotněním, od jistého věku už to vůbec nejde. O mužích se říká, že ti mohou takřka pořád. Ovšem jsou na dítě připravení? Zamyslete se, pokud nemáte děti a řešíte, zda je vůbec chcete nebo ne, zda jste připraveni nebo ne, jak to tedy poznat? Vědět, že už je „ta správná doba“? Ženy jsou na tom jinak, ty se matkou stanou ve chvíli, kdy dítě mají, ať už to chtěly nebo ne.

Životní úloha

Tím rodičovství skutečně je. Rodiči budete až do konce svého života a i když se říká, že za dítě zodpovídáte do jeho plnoletosti, bude se na vás, jako na rodiče stále obracet. Bude chtít radu, nápad, pohlídat, pomoc a mnoho dalšího. Jste na to všechno připraveni? Jak zjistíte, že jste připraveni stát se otcem a učinit spolu s partnerkou tento důležitý a životní krok? Pár signálů vám to může napovědět.

Děti vás neděsí

Při pohledu na dítě nemáte pocit, že by bylo nejlepší utéct? Chce vám někdo dát dítě do náruče a vy nejenže neutíkáte, ale dokonce nastavíte ruce? A občas také v obchodě, když vidíte dětské mini tenisky, řeknete si, že až jednou budete otec, pořídíte je svému synovi nebo dceři?

Dobrý strejda

V rodině je pár menších dětí, se kterými vám to jde a rádi si s nimi hrajete? Když za vámi chodí a prosí tu o vodu, tu o zákusek, ať si s nimi zahrajete fotbal, ukazují vám plyšáky a vy nejenže je neodmítáte, ale v klidu jdete.

Myšlenky na budoucnost

Nežijete ze dne na den, ale už se díváte do budoucnosti. Pořizujete si automobil a to takový, který je větší a bezpečnější, protože co kdyby přišlo dítě. V rozpočtu se objevují položky jako finanční rezerva, hypotéka. Chcete si pořídit něco dražšího? Pak nad tím přemýšlíte a docela dlouho!