Kratom patří k přírodním doplňkům a mnozí z nás jej používají v případě, kdy je čeká důležitá schůzka v pracovní oblasti, kdy chtějí na vysoké škole podat nejlepší výkon při zkoušce, nebo kdy potřebují udělat co nejvíce práce, být čilí a soustředění. Pokud kratom neznáte, nebo jste o něm slyšeli jen něco málo, pojďme si jej představit.

Kratom coby prášek z listů stromů

Kvalitní katom se získává z listů stromu s botanickým názvem Mitragyna speciosa Korth. Tento strom roste divoce po celé jižní a střední Asii. Dorůstá výšky až 15 m a jeho koruna má rozpětí asi 5 m. Listy jsou různě zbarvené, tedy alespoň co se týče žilnatiny. List jako takový je zelený a žilnatina může mít barvu červenou, bílou nebo zelenou.

Strom kratom patří do čeledi Rubiaceae, je tedy příbuzný s kávovníky. Byl používán už v dávné minulosti, kdy jej lidé užívali jak pro jeho léčivé účinky, tak pro ty další. Ve větší míře působil jako sedativum, lidé jej používali např. proti bolestem.

V menší dávce má ovšem povzbudivé účinky, tak po něm sahali často chudí dělníci a farmáři, aby potlačili únavu a mohli tvrději i déle pracovat. Proto bývá spojován s dělníky a farmáři především v Thajsku.

Vyzkoušejte kvalitní kratom

U nás můžete koupit kvalitní kratom na webových stránkách Kratombird.cz. Najdete zde kratom zelený, červený, žlutý, bílý i Stem&Vein. Všechny zde nabízené kratomy jsou laboratorně testovány v laboratoři třetí strany, jsou 100 % přírodní a neobsahují žádné přísady. Kratom sklízí farmáři v době, kdy jsou listy zralé, důkladně je omyjí a suší. Pak je rozdrtí na ultrajemný prášek.

K velmi dobře hodnoceným patří např. kratom Green Borneo, který je vyroben ze zelených listů kratomu se zelenou žilnatinou. Výrobky Borneo pochází z 3. Největšího ostrova světa Bornea. Proto je zde kratom pěstován u řeky na západě ostrova, rostliny mají obzvlášť silné účinky.

Užívání kratomu

Nic se nemá přehánět, a to ani nadměrné užívání kratomu. Ideální je dopřát si jej ve dny, kdy potřebujete být výkonní, čilí, soustředění, dostat ze sebe maximum. Užívá se ráno v dávce až 2 čajových lžiček. Pokud byste to s kratomem přeháněli, můžete pocítit bolesti hlavy, nevolnost, závrať, nespavost, náladovost až depresi…

Vyzkoušejte i vy kratom z kvalitního zdroje, tedy od Kratombird.cz a použijte ho ve dny, kdy potřebujete podat výborný výkon. S kvalitou i cenou budete jistě spokojeni.