Ještě je stále čas koupit krásný a zajímavý dárek pro každého z rodiny. Sice už zřejmě nestihnete dodání ze zahraničí, ovšem z našich e-shopů a kamenných prodejen si stále můžete vybírat vše, co potřebujete. To platí i o jízdních kolech. Uvažujte, že svým dětem koupíte nová dětská kola? Pak se poohlédněte po lehkém kole na Bikero.cz. Jsou cenově dostupná i pro běžné rodiny a se slevovými akcemi, které jsou zde časté, ještě při nákupu ušetříte. 

Jak vybrat velikost dětského kola

Při výběru správného dětského kola je potřeba zohlednit pár skutečností. Především jde o věk dítěte, respektive jeho výšku. Pokud je vaše dítko menší na svůj věk, bude mu dětské kolo 16“ i ve věku kolem 7 let, i když je určeno pro kategorii 4 – 6 let. Naopak, vyšším dětem se budete muset poohlédnout po kole 20“ možná už dříve, než v 6 letech, i když je pro kategorii 6 – 9 let. 

Podle věku se kola v cyklo obchodech řadí proto, aby se rodičům i prarodičům usnadnil výběr velikosti. Je to podobné jako u oblečení. V jistém věku většina dětí měří od – do cm, takže lze řadit kategorie jak podle průměru kol, tak podle věku dětí.

Lehká jízdní dětská kola

Kromě výšky dětí je důležitá i váha kola. V klasických obchodních řetězcích, kde koupíme vše od granulí pro psy, přes nářadí na zahradu po jídlo bývají zpravidla dětská kola těžká, nevyhovující malým dětem. Tato kola jsou sice levná, ale váží i 2x a více krát víc, než dítě. Vezměte si sami, že jezdit na kole o váze 160 kg by se vám také nelíbilo. Možná by vás to odradilo od cyklistiky napořád.

Na Bikero.cz můžete najít např. dětská kola WOOM, která jsou cenově dostupná a splňují vše, co je potřeba pro malé děti. Podívejte se na ně, stejně jako na další dětská kola. Zaručeně vyberete všem věkovým kategoriím, klukům i holkám.