Ať už se chystáte stavět či rekonstruovat, mějte na paměti, že podlaha patří k důležitým prvkům každé místnosti. Nejen, že jí propůjčuje vzhled, ale také ovlivňuje to, jak se budeme v místnosti cítit. Vzhledem k tomu, že se jedná o investici nejen vysokou, ale i dlouhodobou, je třeba uvážit, jaký typ podlahy do svého domova vyberete. Mějte na paměti, že musí odolat každodenní zátěži a důležitý je i fakt, že podlahu neměníme zase tak často. Chcete-li aby se vám neokoukala a ladila s každým interiérem, volte raději barvy neutrální.

V nabídce naleznete celou řadu různých materiálů, každý nabízí jiné vlastnosti a hodí se do jiného druhu interiéru. Chcete-li zjistit více, navštivte stránky floor-experts.cz.

Na co se zaměřit při výběru podlahy?

Kromě materiálů, je potřeba brát v potaz také vzhled jednotlivých místností či možnost údržby.

Klikněte zde pro více informací.

  • Podlaha dle vzhledu interiéru

Ke každému stylu místnosti se hodí jiný typ podlahy. Pokud upřednostňujete styl venkovský, pak je ideální volbou podlaha dřevěná. Patříte-li mezi vyznavače designu moderního a nadčasového, pak máte výběr širší.

Vzhledem k tomu, že každá místnost má sví specifika, je potřeba na ně brát ohled i při výběru materiálů určených právě pro podlahy. V některých místnostech je zvýšená vlhkost. Patří mezi ně především koupelna, kuchyně nebo chodba. Podlaha v kuchyni a někdy i v chodbě musí občas odolávat i mechanickým vlivům. Podlaha v dětském či obývacím pokoji nebo v ložnici zase musí být příjemná na dotek. To vše je potřeba zohlednit při jejím výběru.

  • Čištění a údržba

O podlahu je potřeba se starat a většinou vyžaduje naši každodenní péči. Každý materiál potřebuje péči jinou. Některý je na údržbu náročný jiný naopak nikoli.

Dřevěná podlaha vyžaduje pravidelné zametání či vysávání. Mokrý způsob údržby volte co neméně. Obdobné je to u podlah laminátových.