„Alkohol je metla lidstva“ známe to všichni. S oblibou se však dodává „ale zametat se musí“. Čas od času si tu skleničku vína, pivo nebo nějakého panáka dá spousta z nás. A někdy se stane, že i když chcete pít s Mírou, ten nemá vždycky dostatek času. A tak se stane, že to přeženete a druhý den se neprobudíte v posteli sami. Leží tam s vámi, v tom lepším případě, pěkná kocovinka. Jak se jí zbavit?
„Jdeme na jedno?“
Typická česká lež, kterou lidé pronášejí dnes a denně. Proti kocovině známe stoprocentní lék. Nepít. Ano, je to tak trochu sci-fi. Někdy si tu skleničku hold dáte. A pak další, další, další a další… Přinášíme pár možných rad, jak pít bezpečně i to, jak se dostat z kocoviny, když to přeženete a víte, že se ráno probudíte v nepříjemném stavu.
Vyzkoušejte prevenci
Prevence je skvělým základem, jak se ráno neprobudit s kocovinou. Vyzkoušejte následující tipy a uvidíte:
- Dopředu se najezte. Není od věci průběžně jíst celý večer
- V předstihu do sebe dostaňte vitamíny, zejména pak vitamín C
- Pijte pomalu
- Kromě alkoholu popíjejte také nealko nápoje, uvádí se, že na jednu sklenici vína byste měli vypít sklenici vody. Vynechejte sycené nápoje, protože bublinky z nich mohou zrychlit vstřebávání alkoholu do krve
- Před spaním vypijte hodně vody
- Nemíchejte různé druhy alkoholu
- Platí také, že čím dražší a kvalitnější alkohol, tím je lepší a nezpůsobí takové problémy
I když jste poctivě dodržovali všechny výše zmíněné rady, máte ráno kocovinu? Následující vychytávky vám mohou pomoci co nejrychleji uklidnit třeštící hlavu a zklidnit žaludek, který se aktuálně vydal na výlet po vodě…
Pijte, ale vodu
S námahou jste vstali a kam teď? Do kuchyně, pro minerálku. Ta by ideálně měla být s bublinkami a obsahem cukru, pokud ne, postačí i voda, která bude obohacená o vitamín C. Vypijte minimálně půl litru a to opatrně, po doušcích.
Připravit si můžete také detoxikační čaje například s ostropestřcem, pampeliškou, popřípadě různé směsi. Prospěje také oblíbený silný vývar a nezbytná česnečka, která je starým známým vyprošťovákem. Ne všichni jsou však schopni pozřít nějaké to jídlo, takže opatrně. Pokud jíst můžete, tak se doporučují potraviny, které mají vysoký obsah sacharidů, například pečivo, ovoce nebo med.