V minulých letech se móda, kosmetika a doplňky točily zejména okolo žen. Ty utrácely spoustu peněz za oblečení a kosmetiku, chtěly se mužům jednoduše líbit. Na tom přeci není nic špatného. Nicméně v tomto odvětví se postupem času neangažují jen žen. Tato odvětví se snažila cílit také na mužské osazenstvo a povedlo se. Postupně víc a víc jsou muži angažování do oblékání a módy.

Utrácení za oblečení..

..už není je otázkou žen, ale také mužů. Také ti přispívají každým měsícem víc a víc do kasy módních obchodů a řetězců. Podle toho se také tvoří nové typy mužů. Ti už nebývají jen prakticky oblečeni, ale snaží se o to, aby jim věci slušely. Chtějí vypadat dobře. Jaké typy mužů se objevují?

Lumbersexuál

Muž, který bývá pravidelně zarostlý, vousy má delší. Pěstuje si také své vlasy, doplňuje ho nezbytná patka. Jde vlastně o takového zálesáka, který však myslí na módu, sprchu navštěvuje pravidelně a dokonce také ví, kde si koupit deodorant a jak jej používat. Snaží se o trošku zanedbaný vzhled, který však musí být čistý a perfektní.

Nezávislák

Krátké a upravené vlasy, tvář dohladka oholenou (povolené je maximálně třídenní strniště). Oversized oblečení je pro něj to pravé. Chce vypadat nad věcí, jakože jeho vůbec nic nerozhází, jemu je tak všechno fuk. Otrhané džíny, které jsou však vysoce moderní, čisté, trička s dírami, kopa tenisek (samozřejmě naboso) a v ruce neustále mobil.

Bad guy

Každou ženu tak trošku přitahují tito zlí hoši. Svět jim zobe z ruky, mají skvělé auto, cool hodiny, koženou bundu, roztrhané džíny, sluneční brýle, skvělé voní, na nohou tenisky a ve tváři výraz typu „se mnou budou problémy“. Taková mucholapka na ženy, nemyslíte?