Máte před sebou firemní večírek nebo firemní grilovačku? Je jedno, zda jde o vánoční večírek, setkání s rodinami nebo třeba firemní letní party. Účast na těchto akcích bývá zpravidla povinná a vy se tam máte možnost ukázat zase v jiném světle. Není to večírek jako každý jiný, budete muset trochu myslet na sebe, své chování a také na to, co budete jíst a hlavně pít. Dá se pod těmito pravidly akci vůbec užít?

Nebuďte organizátory

Jestliže se na poradě hodí do placu otázka, kdo zorganizuje večírek, nebuďte hrrr. Je to totiž opravdu velká zodpovědnost, spousta věcí se může na poslední chvíli nějak pokazit, budete muset myslet na milion detailů, celý večírek si pořádně neužijete. Kdo to chce? Navíc, v kolektivu se vždycky najde nějaká ta „snaživka“, většinou žena, která vše uspořádá.

Náš tip: Pokud budete vyrábět vánoční přání, inspirujte se na www.prani-pranicka.cz, určitě si zde vyberete a získáte inspiraci.

Trapas s oblečením

Na pozvánce najdete často přesný popis akce, kde se koná, kdy se koná, ale instrukce co si obléknout? To většinou nenajdete. Pokud bude místo honosné, pak je nasnadě se obléknout jinak, než do džínů a trička. Pokud jste stále na vážkách, zeptejte se někoho, kdo se okolo firemního večírku motá.

Váš doprovod

Pokud je na pozvánce plus jeden, vezměte si s sebou určitě někoho. Ideálně někoho, koho ve firmě neznají, kamaráda, spolubydlícího, snoubenku, možností je spousta. Dotyčná osoba tak bude mít čas na seznamování s okolními hosty, a pokud se budete nudit, pak se máte s kým bavit.

Posílení kolektivu

Tyto večírky jsou nejen jako oslavení celoroční práce, oddechu a podobně, ale je také o tom poznat se mimo firmu, posílit přátelské vztahy, seznámit se s lidmi v jiných odděleních a podobně. Nemluvte proto moc o práci, o politice, která v práci panuje a podobně. Zvolte raději jiná a bezpečnější témata.