Jo, to se lehko řekne, jenže na vašem starém kole by to bylo spíše utrpení? Nebo dokonce nemáte kolo žádné? Koupě nového kola nemusí být finančně tolik náročná, zvláště pokud hned nepošilháváte po odlehčené celoodpružence. Rádi byste si koupili kolo na občasné vyjížďky, ale vůbec se v sortimentu kol neorientujete? Nejdříve si ujasněte pár věcí a pak zajděte do specializovaného obchodu, kde vám poradí a kde si můžete kolo také rovnou vyzkoušet. Třeba jako v obchodě MMR E-bike.

Co si ujasnit ještě před samotným nákupem kola?

  • Pánské, dámské a dětské kolo. Zkrátka, kdo bude na kole jezdit? Každé kolo má svoje specifika, vychytávky a každé je vhodné pro někoho jiného. Důležitý je samozřejmě také věk, výška, váha a kondice cyklisty.
  • Náročnost terénů, převýšení a délka tras. Nezpevněné kamenité cesty s velkým převýšením nebo nenáročné profily po hladkých silnicích? Záleží pouze na vás, co upřednostňujete.
  • Jak často a s jakou intenzitou budete kolo využívat? Měli byste se zamyslet, jak dlouhé vaše cyklovýlety budou. Někomu stačí dopravit se do hospody ve vedlejší vesnici, někdo jiný chce zvládat 50 i 100 km dlouhé cyklovýlety. Reálně tedy zhodnoťte své možnosti a představy. Odlehčená a odpružená kola s high-tech bržděním jsou sice skvělá, ale samozřejmě finančně poměrně náročná.

Co si ujasnit v cykloobchodě?

  • Pokud uvažujete nad koupí méně známého a rozšířeného výrobce kol, zjistěte si, jak je to s náhradními díly a případným servisem.
  • Pokud to jen trošku jde, trvejte na tom, že si kolo vyzkoušíte.
  • Ptejte se. Na cokoli. Nikdo učený z nebe nespadl a lepší se jednou hloupě zeptat, než potom litovat špatného výběru. Ve specializovaném cykloobchodě se nikdo na vašimi otázkami ušklíbat nebude. Spokojený zákazník je pro ně nejvíc a spokojení budete pouze v tom případě, že si koupíte kolo, které odpovídá vašim představám a možnostem. Tak je to také v cykloshopu MMR E-bike.