Nadváha je problém, který v dnešní době trápí opravdu velké procento obyvatel České republiky. Čím je to způsobeno? Důvodů může být hned několik. V prvé řadě je asi nutné přičítat zásluhy špatnému a nepravidelnému stravování. Nesmíme však zapomínat hlavně na faktor pohybu. Žijeme v jednadvacátém století, které přináší čím dál tím větší množství sedavých zaměstnání. Člověk s nedostatkem fyzické aktivity začne dříve nebo později pociťovat, že se jeho tělo postupně mění k horšímu. Bránit se tomu dá pouze jediným způsobem – kompletní změnou životosprávy!

Bez pohybu to určitě nepůjde

Pokud chcete na cestu za novým JÁ vykročit pravou nohou, musíte si uvědomit, že bez zvýšené fyzické aktivity se daleko nedostanete. Nikdo neříká, že musíte okamžitě začít trhat sportovní rekordy. Nicméně alespoň dvě návštěvy posilovny na Praze 10 týdně vám rozhodně neublíží – ba naopak. Když si zvyknete na pravidelnost, můžete pak postupem času libovolně přidávat další aktivity, které by vás předtím naprosto odrovnaly.

Říkáte si, že je zbytečné utrácet za posilovnu, když kvalitně zacvičit si můžete i doma? To s vámi bohužel nemůžeme souhlasit. Kupříkladu ve fitness centru na Praze 10 jsou pro návštěvníky připraveny moderní, mnohem efektivnější stroje a za zmínku stojí také možnost využití osobních trenérů, kteří vás budou motivovat v momentech, kdy byste to sami už dávno zabalili. Navíc se také můžete domluvit na vypracování stravovacího plánu, čímž zabijete dvě mouchy jednou ranou, protože i váš jídelníček se musí dočkat jistých změn.

Hlavně nepřepálit start

Určitě máte kolem sebe spoustu lidí, kteří si pravidelně dávají novoroční předsevzetí s tím, že chtějí svůj život od základu změnit. Většinou se k důležitému prvnímu kroku skutečně odhodlají a posilovnu navštíví, jenže pak jdou nepochopitelně až na hranici svých možností, čímž si vezmou veškerou chuť do dalších dnů. Tím pak jejich snažení končí. Pokud tedy nechcete dopadnout podobně, koukejte na věc z dlouhodobého hlediska!