Nevěra není obvykle věcí, kterou se chcete chlubit. Bohužel postihuje muže i ženy. Ve vztazích se objevuje často, stále jsou to především muži, kteří podlehnou nevěře, ženy však také nejsou svaté. Mužské zálety bývají častější. Možná jste nad tím už nejednou přemýšleli. Proč to tak je? Co muže vede nebo láká na nevěře?

Citlivé téma, které může bolet

Ten, kdo nevěru provádí, asi takové pocity nesdílí, ale nevěra je stále dost citlivé téma a nikdo se s ní snad nechce chlubit (kromě chlubení se kamarádům v hospodě). Veřejně se k nevěře hlásí malé procento lidí a není se čemu divit. Muži se obvykle nevěru snaží tutlat, ale pokud podvádí ženy, jsou to ony, které umí nevěru lépe maskovat, jejich logistika v tomto ohledu a plánování je opravdu skvělá.

Co vlastně muže vede k podvádění? Může za to genetika, že muži mají zakódováno podvádět? Nebo je to tím, že muže brzy žena omrzí a najdou si jinou? Různé studie, které se tímto problémem zabývaly, ukazují, že délka vztahu není tím, co muže primárně přiměje k nevěře. Hlavní vinu nese nízká spokojenost ve vztahu a pocit, že se partneři vzájemně odloučili. Také si muži stěžují na nedostatek pozornosti a péče.

Dokonalá žena?

Co by tedy ženy měly údajně dělat, aby muže nelákalo „odskočit si bokem“? Měla by si užívat sexu naplno, nebránit se ničemu, měla by umět muže vyslechnout, popovídat si s ním, pečovat o svůj zevnějšek, udělat dobrou večeři. Otázkou pak je, zda si takováto žena, která zastane v podstatě vše v domácnosti, nenajde také čas na nevěru, kde zase ona bude poslouchat lichotky, romantické řeči, muži jí pomohou s taškami nebo jí vezmou na romantickou večeři a obdarují květy. Každá mince má totiž dvě strany.