Snídaně je základ zdravého dne a to pro všechny. Přivstat si a v klidu se doma nebo v práci nasnídat je něco, co by měl dělat naprosto každý. Spousta lidí však snídani vynechává či jí nahradí něčím vysoce kalorických a nezdravým. Snídejte každé ráno a snídejte zdravě. Uvidíte, co všechno se pravidelnou snídaní změní.

Doplnění zásob

V noci, během spánku odpočívá mozek a tělo se věnuje regeneraci. Nepřijímají se do těla žádné živiny, nedoplňuje se energie. Tělo pracuje i tak a po ránu se stává, že máte hlad. Není divu, tělo si žádá svůj přísun živin a dalších nezbytných látek. Zdravou snídaní do těla doplníte glukózu, energii a živiny.

Cítíte se lépe

Pravidelná zdravá snídaně, kterou budete konzumovat, se postará o to, abyste měli víc energie, byli odolnější, vyrovnanější. Může pomoci zmírnit stres, únavu a vám se bude pracovat mnohem lépe. Navíc, když si ke zdravé snídani dáte dopolední svačinku v podobě ovoce, pak nebudete mít dopoledne hlad, sníte méně jídla na oběd a večer vás nebude honit mlsná.

Jaké jsou výhody zdravé snídaně?

Díky zdravému a hlavně pravidelnému snídani si budete kontrolovat svou váhu. Snídaně může zmírnit pocity hladu během dopoledne. Budete-li konzumovat zdravé potraviny (ne zpracované potraviny, tuky, sladká jídla a podobně), pak nebudete pociťovat tak brzo hlad. Správná snídaně přispívá také k nižší hladině cholesterolu v krvi, snižuje se riziko srdečních onemocnění.

Co by měla zdravá snídaně obsahovat?

  • Ovoce a zeleninu
  • Obiloviny
  • Celozrnné pečivo
  • Cereálie
  • Mléčné výrobky
  • Méně tučné masné výrobky (krůtí šunka, drůbeží šunka)

Samozřejmě si mezi jednotlivými potravinami vybíráte. Ke snídani si můžete dát jogurt s cereáliemi a ovocem, celozrnný chléb se šunkou nebo sýrem. Pravidelná a hlavně zdravá snídaně přispívá celkově k lepšímu zdraví, udržení hmotnosti a postupnému uvolňování energie.