O hubnutí a vůbec tom, co jíst a co naopak nejíst se toho napsalo už mnoho. Ne všechno, co se tváří jako prudce dietní a zdravé, je ve skutečnosti zdrav a dietní. Spousta lidí se toho však drží a možná i kvůli tomu se jim nedaří s hubnutím nebo celkovou změnou v životě. Asi nezpochybníme ovoce, zeleninu, kvalitní maso a podobně. To ani nechceme. Spíše se zaměřujeme na potraviny, které do světa hlásají, jak jsou zdravé, výživné a dietní.

Skutečnost je jiná

V reklamách vidíte, jak si balíčky vesele vedle sebe poskakují, v obchodě vidíte velký nápis light, zdravé, se sníženým obsahem, o x procent víc a podobně. To jsou všechno taháky, kterým se prodejci snaží přimět zákazníka daný výrobek koupit. Ne vždy je všechno tak, jak se na první pohled tváří. Které potraviny je lepší obejít obloukem?

Limonády s přídavkem light

Klasická cola je problém, mnoho cukru, ale ta light! To je vynález. Bez cukru a se skoro stejnou chutí! Opravdu? Je skutečně cola light nebo jakékoliv jiné označení potraviny skutečně lepší? Vůbec ne. Cukr je zde nahrazen umělými sladidly, takže limonáda není ani za mák zdravější.

Zeleninové chipsy

Velký hit. Když máte chuť dát si něco k vínu, nesáhněte po zipsech, ale dejte si ty zeleninové! Ty jsou totiž o dost zdravější! Ano, možná jsou o něco lepší, než klasické brambůrky, ale zas taková hitparáda to není. Mnohdy i ty zeleninové obsahují spoustu soli, tuku a bývají smažené, což není ideální.

Rýžové chlebíčky

Nízký obsah tuku i kalorií, takže proč si nedat? To sice ano, ale také nemají takřka žádné bílkoviny a vlákninu. Když zvolíte ochucené chlebíčky, pak jsou zde umělá sladidla, dochucovadla a podobně.