Léto se nezadržitelně blíží a s ním také plavková sezóna. Rádi byste zhubli přebytečná kila a menší tukové pozůstatky z Vánoc? Pusťte se do hubnutí hned a začnete tím, že se zaměříte na váš jídelníček a zdravý pohyb.

Zdravá strava

Základem změny by měl být přechod na zdravý způsob stravování. Snažte se změnit váš dosavadní jídelníček, omezit konzumaci smažených potravin, tučných a potravin s vysokým obsahem cukru. Ty jsou pro vás velmi nezdravé a zbytečně díky nim přibíráte na váze.

Vyvážený jídelníček

Důležité však je, aby byla vaše strava nejen zdravá, ale i kaloricky vyvážená. Pomoci vám v tomto ohledu může BMI kalkulačka, která vám na základě základních údajů spočítá, kolik kalorií máte za den zkonzumovat. Na základě toho si můžete hlídat vyváženost vašeho stravování. Možností je pro vás oslovit také odborníky, kteří vám vytvoří pestrý jídelníček na míru.

Skladba jídelníčku

Pokud si budete jídelníček hlídat sami, využijte kalorické tabulky, ve kterých najdete nejen kalorický obsah jednotlivých potravin, ale i obsah bílkovin, cukrů, tuků a dalších látek. Díky tomu si můžete vytvořit jídelníček, který bude obsahovat přesně to, co chcete. Hlídejte si tedy nejen příjem kalorií, ale také bílkovin, vlákniny atd.

Hledejte inspiraci

Během hubnutí se vám bude jistě hodit také inspirace v podobě zdravých receptů. Zdravé recepty vám napoví, jak můžete potraviny různě kombinovat a připravovat si zdravá jídla. Zvláště u osob, které se zdravým stravováním teprve začínají, je inspirace nesmírně důležitá.

Přidejte pohyb

Základem našeho zdraví je bezesporu naše strava, ale také zdravý pohyb. I když budete jíst zdravě a vyváženě, nikdy se nebudete cítit skvěle, pokud do vašeho režimu nepřidáte pohyb. Ten vás udrží v kondici a zdravé. Pomůže vám zhubnout a je prevencí mnoha onemocnění. Dopřejte si ho proto pravidelně několikrát týdně.