Náramky a náušnice z minerálních kamenů hýbou módním světem. Ačkoli jsou minerály v současnosti velmi IN, znalci a znalkyně vědí, že jsou používány již po tisíciletí nejen pro svou krásu a estetičnost, ale také pro své léčebné účinky.

Citrín

Žlutá až červenooranžová odrůda křemene, citrínu, zaznamenala nárůst popularity s obnoveným zájmem o šperky „zemského tónu“. Hnědý kouřový citrín a ametyst (fialový křemen) se obvykle tepelně upravují, aby se vytvořily citríny.

Nočení citrínových šperků podporuje emoční pohodu a zvyšuje pozitivní energii. Věří se, že pomáhá při poruchách sluchu, zažívacích potížích, problémech se spánkem a léčbě bolesti a zánět.

Granát

Granáty mohou přicházet v podstatě v jakékoli barvě, ale nejznámější je červená.

Granáty s nádhernými, hlubokými odstíny červené prý nositele energizují, což by jim mohlo pomoci při řešení zdravotních problémů.

Noste granát, který dodá celému systému vzpruhu, oživí vaše tělo a podpoří vaši emoční pohodu zvýšením sebedůvěry. Kámen přináší ochranu před zlou a špatnou karmou.

Noste svůj granát kdekoli, ale

říká se, že blízko srdce je nejúčinnější.

Měsíční kámen

Úžasně krásné, měsíční kameny mohou mít mnoho různých barev těla, ale vykazují výrazný, modrý až bílý lesk podobný měsíčnímu světlu známý jako adularescence.

Bílý nebo čirý měsíční kámen pomáhá nositelům, zejména ženám, dosáhnout rovnováhy.

Není divu, že měsíční kameny mají mnoho symbolických spojení s Měsícem. Od starověku cestující používali tento drahokam jako ochranný talisman. Měsíční šperky jsou používány ke zmírnění úzkosti, deprese a nespavosti. Mohou také podporovat kreativitu.

Magieprirody.cz je web, kde objevíte nejen velký výběr minerálních kamenů a šperků, ale také mnoho jiných produktů spojených s přírodou.